Riešenia

naši klienti

Slovnaft logo
Duslo logo
Výmenníky tepla
logo Alfa Laval

Výmenník tepla Alfa Laval Compabloc znižuje náklady na energiu

Významný výrobca hnojív na Slovensku už viac ako 20 rokov úspešne prevádzkuje tepelné výmenníky Alfa Laval Compabloc. Vybrali si ich pri výstavbe závodu kvôli extrémne vysokej účinnosti výmeny tepla, neuveriteľne nízkym požiadavkám na priestor a veľmi nízkym prevádzkovým nákladom. Prevádzkou výmenníkov tepla Compabloc zákazník využíva maximálnu rekuperáciu tepla z technológie, čím šetrí veľké množstvo páry už mnoho rokov.

Nebolo pochýb o tom, akú technológiu si vybrať teraz, 20 rokov po, keď sa plánovala modernizácia závodu. Opäť si vybrali Compabloc od Alfa Laval.

Žeriavy
JKM žeriavy logo

Nový mostový žeriav od JKM žeriavy pre rafinériu

Pre nedávno budovanú novú prečerpávaciu stanicu ropy v rafinérii na Slovensku bolo preskúmaných niekoľko možností mostových žeriavov. Nakoniec sa rozhodli pre osvedčenú technológiu od spoľahlivého miestneho dodávateľa JKM žeriavy.
Absorpčné chladiče
Thermax logo

Absorpčný chladič Thermax výrazne znižuje spotrebu elektriny

Poľnohospodárska farma v Českej republike s produkciou mlieka viac ako 11 000 litrov ročne a s prevádzkou bioplynovej stanice spustila projekt optimalizácie energií. Cieľom projektu bolo využitie prebytočného tepla z horúcovodného okruhu KGJ (90/80°C) na výrobu ľadovej cody (6/12°C) na účely chladenia technológie a skladovacích nádrží mlieka. Toto teplo bolo doposiaľ premrhané do atmosféry a naviac časť vyrobenej elektriny bola znížením jej dodávky do siete použitá na výrobu chladu kompresorovým chladičom.

Nový absorpčný chladič Thermax využíva prebytočné teplo a vytvára chlad, čím ušetrí 90% predtým používanej elektrickej energie (kompresorový chladič bol odpojený). To všetko s ekologickou technológiou a nulovými emisiami.

Projekt bol realizovaný spoločnosťou CHP engineering na kľúč.

CHP engineering logo
Výmenníky tepla
logo Alfa Laval

Údržba výmenníka tepla Alfa Laval

Niekedy sa stáva kriticky dôležitou údržba zariadenia, ktoré je rozhodujúce pre výrobu. V čo najkratšom čase a v najvyššej možnej kvalite.

Podporou servisnej organizácie Alfa Laval a kvalifikovanými servisnými profesionálmi spoločnosti Supra Technology zo Slovenska vám to NYK consult vie zorganizovať.

A Vy si môžete oddýchnuť a byť kľudní, že Vaše zariadenie Vám opäť prinesie maximálny zisk – ako ľudia z rafinérie v strednej Európe.

Alfa Laval service